Jak szukać nowej pracy?

Jak szukać nowej pracy?

Jest kilka rzeczy do rozważenia, gdy szukasz nowej pracy. Ważne jest, aby znaleźć miejsce pracy, którym będziesz podekscytowany. Powinieneś ubiegać się o kilka stanowisk, aby znaleźć to, które jest dla Ciebie odpowiednie. Jednak powinieneś również uważać, aby nie paść ofiarą oszustwa lub nie podjąć pracy, która ma takie same wady jak Twoja obecna praca.

Miejsce pracy, które Cię ekscytuje

Ważne jest, aby szukać miejsca pracy, które Cię ekscytuje, gdy szukasz pracy. Twoje priorytety mogą się zmienić z czasem, więc możesz być podekscytowany nową odpowiedzialnością lub obowiązkami, nowymi rzeczami, których się nauczysz, lub celami, które osiągniesz. Jeśli jednak znajdziesz nowe miejsce pracy, które Cię nie ekscytuje, nie odrzucaj go zbyt szybko. Zamiast tego zachowaj otwarty umysł i spróbuj docenić poglądy innych.

Gdy rozmawiasz z rozmówcami na rozmowie kwalifikacyjnej, staraj się skupić na pozytywach. Wspomnij o swoich mocnych stronach i możliwych do przeniesienia umiejętnościach. Możesz też podkreślić, jak bardzo jesteś podekscytowany czekającymi Cię wyzwaniami i z jaką pasją podchodzisz do swojej ścieżki kariery. Upewnij się, że nie krytykujesz firmy – to nie pomoże ci wylądować na stanowisku!

Choć przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest kluczowe, dobrym pomysłem jest również zbadanie firmy z wyprzedzeniem. Rozmówcy są często zainteresowani kulturą firmy i tym, co ma ona do zaoferowania pracownikom. Firma o wysokiej wydajności będzie miała świetną obsługę klienta, najnowocześniejsze produkty, wspaniałe środowisko pracy i zasoby do rozwoju zawodowego.

Zgłoszenie się do wielu miejsc pracy

Zgłoszenie się do kilku miejsc pracy podczas poszukiwania nowej pracy może być błędem. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli dopiero zaczynasz swoją karierę i nie jesteś całkowicie pewien, jakiego rodzaju kariery chcesz. Gdy masz już jasny pomysł, jaki rodzaj kariery chcesz, powinieneś skupić się na jednym lub dwóch stanowiskach. Inną opcją jest zapisanie się na alerty pracy, aby otrzymywać powiadomienia, gdy nowa pozycja otwiera się.

Podczas ubiegania się o wiele miejsc pracy, gdy szukasz nowej pozycji, upewnij się, że ubiegasz się o pracę, którą cieszyłbyś się w ciągu sześciu miesięcy. W ten sposób nie będziesz wyglądać jak osoba poszukująca pracy tylko po to, aby zarobić na wypłatę. Dobrym pomysłem jest również poświęcenie trochę czasu na zbadanie organizacji lub pracy przed złożeniem wniosku. Kiedy już zawęzisz swój wybór, zmień odpowiednio swoje formularze aplikacyjne. Następnie wyjaśnij rekruterom, że dokonałeś zmian w swojej aplikacji.

Kiedy ubiegasz się o różne stanowiska, upewnij się, że dostosujesz swoje CV i list motywacyjny do każdego stanowiska. W CV zawrzyj odpowiednie doświadczenie i wykształcenie. Podobnie w liście motywacyjnym wspomnij, że ubiegasz się o wiele stanowisk w firmie i wyjaśnij, dlaczego jesteś zainteresowany kilkoma stanowiskami. Ponadto, pamiętaj, aby poinformować rekrutera lub dział kadr o liczbie stanowisk, na które aplikujesz, aby wiedział, gdzie wysłać swoją aplikację. To pokaże, że jesteś autentycznie zainteresowany ofertami pracy.

Unikanie oszustw

Czy szukasz nowej pracy, czy już masz pracę, jest kilka ważnych kroków, które należy podjąć, aby uniknąć oszustw. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie legalności i reputacji firmy, o której pracy myślisz. Poszukaj świadectw i referencji od renomowanej strony trzeciej. Nigdy też nie podawaj żadnych danych osobowych osobie rekrutującej bez jej wiedzy.

Powinieneś również unikać wszelkich firm, które żądają pieniędzy lub wysyłają czek, który musisz spieniężyć przed przyjęciem oferty. Ta taktyka jest powszechna w oszustwach dotyczących pracy. Możesz łatwo uniknąć takich oszustw, czytając drobny druk umowy i konsultując się z prawnikiem, jeśli nie masz pewności co do jakiejkolwiek umowy. Nigdy też nie podpisuj się pod postem o pracę, który obiecuje pracę za darmo. Często te posty są fałszywe i oferują bardzo mało informacji o pracy.

Najlepszym sposobem ochrony przed tymi oszustwami jest upewnienie się, że nazwa i logo firmy są legalne. Upewnij się, że jesteś świadomy wszelkich próśb o swoje dane bankowe lub numer ubezpieczenia społecznego przed zatrudnieniem. Ogólnie rzecz biorąc, proces zatrudniania trwa od tygodnia do dwóch tygodni, więc nigdy nie powinieneś podawać swoich informacji finansowych potencjalnemu pracodawcy przed zaakceptowaniem stanowiska.

Unikanie podejmowania pracy, która ma takie same lub podobne minusy jak Twoja obecna praca

Szukając nowej pracy, musisz być świadomy swoich potrzeb i rodzaju roli, której chcesz. Powinieneś unikać przyjmowania roli, która ma takie same lub podobne minusy jak ta, którą masz teraz. Łatwo jest dać się złapać na błyszczący nowy tytuł i potencjał większych pieniędzy lub korzyści. Należy jednak pamiętać o swoich pierwotnych celach.

Zobacz podobne wpisy